Pamiętaj o złożeniu rocznego zeznania
podatkowego do końca kwietnia 2024;
szybciej złożysz PIT – szybciej dostaniesz
zwrot podatku!

Zgodnie z aktualnym prawem możesz złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT z końcem kwietnia 2024, jednak odkładanie tej decyzji może rodzić niepotrzebny stres. Skorzystaj z programów elektronicznych deklaracji, a rozliczenie z Urzędem Skarbowym potrwa maksymalnie kilkanaście minut!

Z jakich systemów E-deklaracji warto korzystać?

Wybierając darmowy program pit 2023 zwracaj przede wszystkim uwagę na to, czy posiada odpowiednie rekomendacje. Istotne jest zwłaszcza to, aby był on uznawany przez Ministerstwo Finansów, a także polecany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Dzięki temu będziesz mógł być pewien, że wysłany formularz rzeczywiście dotrze na czas do właściwego Urzędu Skarbowego.

Jeżeli podejmowałeś wyłącznie pracę na etacie, wtedy zapewne przyjdzie Ci przeprowadzić rozliczenie PIT 37. Wybierając chociażby program PIT Format będziesz mógł jednak dokonać wyboru spośród dosłownie wszystkich możliwych formularzy. W sytuacji kiedy nie jesteś pewien właściwego wyboru, wtedy system ten posiada wbudowany samouczek z czytelnymi instrukcjami.

Najlepsze aplikacje do rozliczeń podatkowych umożliwiają ponadto wypełnienie i wysłanie formularza bez konieczności instalacji oprogramowania na dysku komputera. Jest to duży ukłon zwłaszcza w stronę posiadaczy systemów Linux.

Prostota, wygoda i bezpieczeństwo rozliczeń PIT

Wysłanie PIT-37 za 2023 / 2024 w dalszym ciągu nie wymaga autoryzowanego podpisu. Wystarczy więc, że wypełnisz odpowiednią deklarację i dokonując uprzednio czynności autoryzacyjnych, poczekasz na otrzymanie potwierdzenia UPO. Będzie to stanowiło 100% gwarancję prawidłowości dokonanego rozliczenia podatkowego.

Sam proces wypełniania formularza potrzebnego aby przeprowadzić rozliczenie PIT 37, jest niezwykle prosty i szybki. Wszystkie niezbędne obliczenia przebiegną w sposób całkowicie automatyczny, a Tobie zostanie tylko konieczność zakreślenia odpowiednich pól i przepisania kwot z PIT-u od pracodawcy. Program Pit Format dokona przeliczenia zarówno Twojego ostatecznego dochodu, jak i wszelkich należnych odliczeń czy ulg podatkowych. To łatwe i szybkie PITy roczne 2023 – 2024.

Na zakończenie:

Warto zatem wypełnić obowiązek względem Urzędu Skarbowego już teraz, gdyż dzięki temu kwota zwrotu podatku znajdzie się na Twoim koncie bankowym zaskakująco szybko. Jeżeli użyjesz do tego celu darmowy program pit 2023, wtedy przebiegnie to w sposób błyskawiczny, prosty i całkowicie bezpieczny.

Deklaracja podatkowa PIT-37

Rozlicz PIT

Zobacz także: Jak to zrobić?