Samodzielne rozliczenie Pit 37 za 2023
nie jest trudne dzięki darmowym programom!

Wraz z końcem kwietnia 2024 roku mija ostateczny termin złożenia deklaracji podatkowej, zawierającej informację o kwocie uzyskanego przez nas dochodu w roku 2023. Teraz możemy tego dokonać bardzo szybko, samodzielnie i bez konieczności wychodzenia z domu!

W jaki sposób korzystać z programów e-deklaracji?

Darmowy program pit 2023 pozwoli wysłać dowolny formularz do właściwego ze względu na nasze miejsce zamieszkania Urzędu Skarbowego. Dokonamy tego na dwa sposoby – instalując wcześniej program Pit Format na dysku komputera lub sporządzając deklarację całkowicie online! Dzięki temu z opcji tej mogą skorzystać również ci wszyscy, którzy nie posiadają systemu Windows.

Aplikacja pozwala bardzo wygodnie i bezpiecznie rozliczać się zwłaszcza osobom fizycznym, nie prowadzącym działalności gospodarczej. PIT-37 za 2023 / 2024 nie wymaga w tym przypadku złożenia podpisu kwalifikowanego. Potwierdzenie prawidłowości wysłanej deklaracji przyjmuje formę UPO (Urzędowego potwierdzenia odbioru). Jeżeli wszystkie dane wprowadzimy bezbłędnie, wtedy zostaniemy po kilku minutach poinformowani o tym, że formularz został prawidłowo dostarczony. Potwierdzenie to możemy następnie zapisać w formie PDF lub wydrukować.

Należy przy tym pamiętać, że rozliczając przez Internet Pity roczne 2023 - 2024 musimy koniecznie w celach autoryzacyjnych podać kwotę przychodu uzyskanego w roku ubiegłym. Jeśli jednak wtedy nie wysyłaliśmy Pit-u, wtedy w widoczną rubrykę wpisujemy "0". Koniecznie zapiszmy sobie jednak tegoroczną kwotę, gdyż będziemy o nią poproszeni w roku następnym.

Intuicyjne działanie gwarancją szybkości i komfortu rozliczeń

Przeprowadzając w programie rozliczenie PIT 37, zostaniemy zwolnieni z konieczności przeliczania kwoty przychodu, dochodu oraz wszelkich ulg podatkowych czy odliczeń. Program PIT Format działa bowiem w sposób całkowicie intuicyjny, dokonując obliczeń automatycznie. Wystarczy, że przepiszemy wszystkie dane liczbowe z PIT-u od pracodawcy, a program zajmie się całą resztą. Nie będziemy musieli znać również dokładnych danych adresowych naszego Urzędu Skarbowego, ponieważ wybierzemy je z dostępnej w programie listy. Analogicznie wygląda również sytuacja w przypadku Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz których możemy łatwo przekazać 1,5% podatku.

Na zakończenie:

Warto więc samodzielnie rozliczyć się z Fiskusem używając w tym celu darmowy program PIT 2023. Zajmuje to maksymalnie kilkanaście minut, a jest naprawdę bezpieczne, co potwierdza rekomendacja Ministerstwa Finansów oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Dobry program PIT-37